Drony rolnicze DJI Agras – OFERTA
W naszej ofercie znajdują się rolnicze drony DJI Agras. Drony do rolnictwa przeznaczone są do przeprowadzania oprysków i cechują się wyjątkowo dużym udźwigiem oraz wbudowanymi zbiornikami na płyny.
W tym miejscu przedstawiamy opisy, specyfikacje obu modeli, ich parametry techniczne oraz przykłady gdzie używane są drony z serii DJI Agras. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dronów rolniczych Agras.
Dostępne wersje dronów rolniczych w dji
Aktualnie dostępne są dwa modele: Agras MG-1S, oraz Agras T16, który jest najnowszym wypuszczonym przez firmę DJI modelem.
Dron Agras MG-1S jest dostępny w naszym biurze w Warszawie wraz z pełnym wyposażeniem (6 akumulatorów, ładowarka i pozostałe akcesoria).
Dron Agras T16 sprowadzany jest na indywidualne zamówienie klienta, a czas realizacji wynosi ok. 30-40 dni.
T16 jest wyposażony w większą ładowność, większą szerokość oprysku i zwiększoną wydajność względem MG1-S.Co więcej, jego modułowa konstrukcja pozwala na szybką wymianę akumulatora i zbiornika zraszającego. Jego moduł główny ma stopień ochrony IP67, a T16 ma wiele funkcji, takich jak radar obrazowania cyfrowego formowania wiązki (DBF), aktywne obchodzenie przeszkód, rozpoznawanie AI i tryb sadu.
Główne cechy oraz najważniejsze różnice przedstawia poniższa grafika.
gdzie wykorzystywane są drony do oprysków?
Drony rolnicze cieszą się największym zainteresowaniem głównie w krajach Azjatyckich. Technicznie, drony do oprysków sprawdzają się w trudno dostępnym terenie gdzie tradycyjny oprysk jest długim procesem. Przy użytkowaniu dronów opryskiwaczy należy wziąć pod uwagę również lokalne przepisy prawa. W wielu krajach wykonywanie oprysków za pomocą bezzałogowców jest ściśle regulowane.
jaki obszar opryska dron agras?
W przypadku najnowszego modelu T16, dron podczas godziny pracy jest w stanie opryskać obszar o wielkości około 10 hektarów. Model MG-1S pokrywa w tym samym czasie około 6 hektarów.
w jaki sposób używać dronów w rolnictwie?
Nowoczesne drony DJI Agras pozwalają na wiele trybów lotu. Sterowanie dronem może odbywać się ręcznie przez operatora zupełnie tak samo jak w przypadku każdego innego modelu oraz można zaprogramować mu trasę jaką ma pokonać bezzałogowiec. Oczywiście w przypadku przeprowadzania oprysków i zastosowania tej technologii większy sens ma drugie rozwiązanie.
Operator drona Agras może samodzielnie zaplanować misję i wybrać konkretny teren jaki ma zostać pokryty opryskiem. Planowanie trasy odbywa się w łatwy i szybki sposób i może być wykonane jeszcze przed uruchomieniem sprzętu w terenie. W czasie wykonywania lotu, operator drona widzi w czasie rzeczywistym wszystkie parametry oraz może zmieniać je w dowolnym czasie. Inteligentny system zarządzania energią sam oblicza na jaką maksymalną odległość oraz ile czasu może latać dron aby mógł bezpiecznie wrócić do miejsca startu.
Aplikacja Agrasa kompatybilna jest z innymi rozwiązaniami DJI, co pozwala na połączenie wielu źródeł danych tak aby jak najefektywniej używać dronów rolniczych Agras.
Przykładem może być wykorzystanie danych pozyskanych z drona DJI Phantom 4 Multispectral, a następnie pobranie ich przez Agras T16. W takim wypadku, dron rolniczy T16 wykona nalot i oprysk tylko w wytypowanym przez P4 Multispectal miejscach, a nie na całym badanym obszarze.