Drony z RTK – oferta firmy solectric polska

W ofercie firmy Solectric Polska znajdują się drony z RTK. Jest to sprzęt przeznaczony do profesjonalnego zastosowania w fotogrametrii. Drony, które są wyposażone w system RTK mogą pobierać poprawki ze stacji referencyjnych co stanowi istotną wartość dodaną przy wszelkiego rodzaju pomiarach. Drony z RTK wykorzystywane są w przemyśle w celach pomiarowych, wszędzie tam gdzie wymagana jest szybkość działania oraz wysoka precyzja otrzymywanych danych.
Dzięki systemowi RTK (Real-Time Kinematic) drony mogą wykonywać pomiary z dokładnością do 1cm błędu poziomego przy idealnych warunkach. Podczas licznych testów, jakie wykonaliśmy z modelami DJI, wykazaliśmy, że realna dokładność wynosi około 3cm co jest doskonałym wynikiem w porównaniu do tradycyjnych pomiarów.

Dostępne modele dronów z systemem RTK

Aktualnie w naszej ofercie dostępne są dwa modele dronów, które posiadają moduł RTK. Są to drony firmy DJI: Phantom 4 RTK oraz Matrice 210 RTK. Drony te znacząco różnią się od siebie zarówno pod względem technologiczny jak i cenowym. Specyfikacja techniczna oraz dokładny i szeroki opis dostępny jest na indywidualnych stronach tychże produktów.
Poniżej przedstawiamy porównanie najważniejszych cech obu produktów.

Drony z modułami RTK
Drony DJI z systemem RTK. Phantom 4 RTK oraz Matrice 210 RTK

Phantom 4 RTK i Matrice 210 RTK – różnice

Oba drony są zupełnie różnymi konstrukcjami, chociaż istnieją zadania, do których można z sukcesem wykorzystać oba te modele.

Główne różnice pomiędzy dronami to:
a) Kamera oraz ładowność
Dron Phantom 4 RTK ma wbudowaną kamerę z 1-calową matrycą, której nie można wymienić. Dron M210 RTK ma możliwość zastosowania wielu różnych kamer Zenmuse dzięki złączu SkyPort. Oznacza to dużo większe możliwości oraz lepszej jakości zdjęcia na korzyść drona Matrice. Oprócz tego do drona Matrice 210 można podłączyć różne czujniki oraz kamery termowizyjne czy z inspekcyjne.
b) Masa własna oraz wielkość
Matrice 210 jest prawie 3 razy cięższy od Phantoma 4. Gdy do drona zamontujemy dowolną kamerę waga całego zestawu przekracza 5kg i z tego powodu do jego obsługi wymagane są uprawnienia MR25kg.
c) Czas lotu
Dron Matrice 210 RTK pozwala na nieco dłuższy czas lotu, który w największym stopniu zależy od zamontowanego ładunku.
d) Odporność na warunki atmosferyczne
Dron Matrice 210 RTK posiada IP43, co pozwala na loty w delikatnym deszczu czy mżawce. Dodatkowo dzięki większej masie własnej dron lepiej znosi porywy wiatru.
e) Kontroler
Dron Matrice 210 RTK może być sterowany za pomocą kontrolera Cendence, który ma wiele opcji przypisana klawiszy do swoich potrzeb. Oprócz tego M210 może być sterowany przez 2 operatorów jednocześnie (Jedna osoba odpowiedzialna za lot, druga za ruch kamery).
f) Cena
Koszt zakupu drona Phantom 4 RTK wynosi 24 999zł brutto. W przypadku Matrice 210 RTK może być to koszt kilkukrotnie większy, ponieważ zależy on od konfiguracji.

Drony z RTK – Oferta i Dystrybucja Solectric Polska

W Solectric Polska proponujemy drony wyposażone w moduły RTK firmy DJI. Modele są dostępne w wielu konfiguracjach np. ze stacją referencyjną D-RTK, dedykowanym oprogramowaniem Pix4D lub DJI Terra.
W celu otrzymania optymalnej oferty zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy po zapoznaniu się z wymaganiami odpowiednio dopasują sprzęt.

Menu