Drony w ratownictwie

MONITORING – RATOWNICTWO  – BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom oferowanym przez Solectric służby ratunkowe otrzymują nowe, profesjonalne narzędzia, dzięki któremu ich praca jest szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Profesjonalne drony w ratownictwie DJI oferowane przez Solectric wyposażyć można w wysokiej rozdzielczości kamery z 30-krotnym zoomem optycznym, czujniki termiczne czy termowizyjne wiodących producentów Zenmuse, MicaSense, kamery z noktowizją i dlamierzem laserowym od firmy ViewPro. Oprócz tego oferujemy akcesoria peryferyjne, dostarczając odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju służb ratowniczych. W naszej ofercie znajdują się również profesjonalne sensory takie jak czujniki smogu czy oprogramowanie do przetwarzania danych. O tym jak można wykorzystać drony w ratownictwie opisujemy w artykułach, które znajdują się na dole strony oraz w zakładce NEWS.

POLICJA I BEZPIECZEŃSTWO

Dron jako “latające oko” to idealne narzędzie do poszukiwania osób zaginionych, zbiegów oraz niezastąpiona pomoc w ratowaniu ludzi.
Są one też często wykorzystywane przez służby policyjne podczas monitorowania wydarzeń zbiorowych takich jak demonstracje, koncerty czy wydarzenia sportowe, gdyż zapewniają doskonały podgląd w czasie rzeczywistym. Oferujemy również nowoczesne oprogramowanie do szybkiego tworzenia modeli 3D z miejsc wypadków.

RATOWNICTWO I POŻARNICTWO

Solectric posiada w swojej ofercie zdalnie sterowane drony z kamerami wysokiej jakości, które pomagają jednostkom straży pożarnej na szybką lokalizację źródeł ognia. Pozwala to na dokładne rozplanowanie akcji ratunkowej i umiejscowienie ekip ratunkowych i pojazdów.
Obraz termowizyjny z kamer podczerwieni ułatwia odnalezienie i monitorowanie źródła ognia, oraz identyfikację miejsca, w którym znajdują się osoby uwięzione np. w gęstym dymie lub mgle.

KLĘSKI ŻYWIOŁOWE

W sytuacji kryzysowej na dużą skalę, takiej jak powódź obejmująca olbrzymie obszary, nie jest łatwo określić, gdzie dokładnie pomoc jest najpotrzebniejsza. Tu z pomocą przychodzą dronów z oferty Solectric. W połączeniu drona z czujnikiem termowizyjnym FLIR, zadanie to jest znacznie uproszczone. Zespoły ratownicze mogą pracować w bardziej ukierunkowany i efektywny sposób. Takie obserwacje z powietrza są nie tylko znacznie bardziej wydajne, ale też tańsze niż konwencjonalnie wykorzystywane w tych celach helikoptery.

POSZUKIWANIA

Szybkość ma kluczowe znaczenie, w akcjach ratujących życie. Osoby zaginione muszą być znalezione tak szybko, jak to tylko możliwe. Drony DJI oferowane przez Solectric są narzędziami powszechnie wykorzystywanymi w tego typu akcjach, zarówno poszukiwawczych jak i ratunkowych. Dzięki nim praca ratowników staje się szybsza, bardziej efektywna oraz mniej kosztowna, gdyż zastępują one poszukiwania z pomocą śmigłowców i samolotów.

MINIMALIZACJA RYZYKA

Często po pożarze czy trzęsieniu ziemi trudno jest ocenić poziom zniszczeń i określić konieczne działania na podstawie oglądu obiektu jedynie z zewnątrz.
Do monitorowania sytuacji wewnątrz budynków rekomendujemy użycie dronów DJI.
Wykorzystanie bezzałogowych statków, transmitujących na żywo wysokiej rozdzielczości obraz np. z zawalonego budynku, pozawala na minimalizację ryzyka i nie narażanie ratowników na zbędne niebezpieczeństwo.

Drony w ratownictwie – Nasze Artykuły

Menu