Drony rolnicze DJI Agras – OFERTA

W naszej ofercie znajdują się rolnicze drony DJI Agras. Drony do rolnictwa przeznaczone są do przeprowadzania oprysków i cechują się wyjątkowo dużym udźwigiem oraz wbudowanymi zbiornikami na płyny.

W tym miejscu przedstawiamy opisy, specyfikacje obu modeli, ich parametry techniczne oraz przykłady gdzie używane są drony z serii DJI Agras. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dronów rolniczych Agras.

Drony rolnicze DJI Agras

Dostępne wersje dronów rolniczych w dji

Aktualnie dostępne są dwa modele: Agras MG-1S, oraz Agras T16, który jest najnowszym wypuszczonym przez firmę DJI modelem.
Dron Agras MG-1S jest dostępny w naszym biurze w Warszawie wraz z pełnym wyposażeniem (6 akumulatorów, ładowarka i pozostałe akcesoria).
Dron Agras T16 sprowadzany jest na indywidualne zamówienie klienta, a czas realizacji wynosi ok. 30-40 dni.
T16 jest wyposażony w większą ładowność, większą szerokość oprysku i zwiększoną wydajność względem MG1-S.Co więcej, jego modułowa konstrukcja pozwala na szybką wymianę akumulatora i zbiornika zraszającego. Jego moduł główny ma stopień ochrony IP67, a T16 ma wiele funkcji, takich jak radar obrazowania cyfrowego formowania wiązki (DBF), aktywne obchodzenie przeszkód, rozpoznawanie AI i tryb sadu.
Główne cechy oraz najważniejsze różnice przedstawia poniższa grafika.

Drony rolnicze DJI Agras
Porównanie dronów rolniczych Agras

gdzie wykorzystywane są drony do oprysków?

Drony rolnicze cieszą się największym zainteresowaniem głównie w krajach Azjatyckich. Technicznie, drony do oprysków sprawdzają się w trudno dostępnym terenie gdzie tradycyjny oprysk jest długim procesem. Przy użytkowaniu dronów opryskiwaczy należy wziąć pod uwagę również lokalne przepisy prawa. W wielu krajach wykonywanie oprysków za pomocą bezzałogowców jest ściśle regulowane.

jaki obszar opryska dron agras?

W przypadku najnowszego modelu T16, dron podczas godziny pracy jest w stanie opryskać obszar o wielkości około 10 hektarów. Model MG-1S pokrywa w tym samym czasie około 6 hektarów.

w jaki sposób używać dronów w rolnictwie?

Nowoczesne drony DJI Agras pozwalają na wiele trybów lotu. Sterowanie dronem może odbywać się ręcznie przez operatora zupełnie tak samo jak w przypadku każdego innego modelu oraz można zaprogramować mu trasę jaką ma pokonać bezzałogowiec. Oczywiście w przypadku przeprowadzania oprysków i zastosowania tej technologii większy sens ma drugie rozwiązanie.
Operator drona Agras może samodzielnie zaplanować misję i wybrać konkretny teren jaki ma zostać pokryty opryskiem. Planowanie trasy odbywa się w łatwy i szybki sposób i może być wykonane jeszcze przed uruchomieniem sprzętu w terenie. W czasie wykonywania lotu, operator drona widzi w czasie rzeczywistym wszystkie parametry oraz może zmieniać je w dowolnym czasie. Inteligentny system zarządzania energią sam oblicza na jaką maksymalną odległość oraz ile czasu może latać dron aby mógł bezpiecznie wrócić do miejsca startu.
Aplikacja Agrasa kompatybilna jest z innymi rozwiązaniami DJI, co pozwala na połączenie wielu źródeł danych tak aby jak najefektywniej używać dronów rolniczych Agras.
Przykładem może być wykorzystanie danych pozyskanych z drona DJI Phantom 4 Multispectral, a następnie pobranie ich przez Agras T16. W takim wypadku, dron rolniczy T16 wykona nalot i oprysk tylko w wytypowanym przez P4 Multispectal miejscach, a nie na całym badanym obszarze.

Planowanie trasy lotu drona
Planowanie trasy lotu drona

Menu