Matrice 200 – Przemysłowe drony DJI

seria dronów dji Matrice 200

Seria dronów DJI Matrice 200 obejmuje 3 modele dostępne w ulepszonej do wersji v2.
Są to Matrice 200 v2, Matrice 210 v2 oraz Matrice 210 RTK v2. Poniżej przedstawiamy czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne modele oraz jakie są ich parametry techniczne, specyfikacje oraz możliwości.

Matrice 200 – opis produktu

Drony z serii Matrice 200 cechują się wieloma niespotykanymi wcześniej w dronach rozwiązaniami, które sprawiają, że są one numerem jeden jeżeli chodzi o zastosowania przemysłowe na całym świecie. Solidna, składana konstrukcja, wiele inteligentnych systemów sterowania, zwiększony zasięg oraz funkcje ochrony danych to tylko niektóre z zalet dronów z serii Matrice 200.

Cechy dronów Matrice

Wszystkie modele posiadają najważniejsze cechy takie tak:

Czas lotu do 38 minut (W zależności od ładunku)
Zasięg do 5 kilometrów
Prędkość lotu do 81 km/h
Ochrona IP43
Wykrywanie przeszkód
Wbudowana kamera FPV
Oświetlenie antykolizyjne
DJI AirSense
Dedykowana skrzynia transportowa

Bezpieczne szyfrowane połączenie

Drony posiadają szyfrowanie AES-256 zapewniające bezpieczeństwo transmisji danych, dlatego mamy pewność, że krytyczne informacje pozostaną bezpieczne.

Pełna kompatybilność z kamerami zenmuse

Poprzez SkyPort możliwe jest podłączenie kamer takich jak: Zenmuse X4S, X5, X7, Z30, XT, XT2.
Oprócz tego do drona można podłączyć kamery ViewPro, dodatkowe oświetlenie, czujniki smogu oraz wiele innych indywidualnie stworzonych dzięki SDK akcesoriów.

Omijanie przeszkód z FlightAutonomy

Drony z serii Matrice posiadają system unikania przeszkód dzięki przednim, dolnym oraz górnym czujnikom. System wykrywa przeszkody, omija je co pozwala na bezpieczny lot nawet w trudnych warunkach.

Sygnalizator antykolizyjny

Umieszczone na górnej oraz dolnej części obudowy sygnalizatory antykolizyjne pozwalają na dostrzeżenie drona z dużej odległości nawet po zmroku.

wykrywanie innych dronów i samolotów

Drony z serii Matrice wyposażone są w system DJI AirSense. Jest to odbiornik ADS-B, który pozwala na wyświetlanie na wirtualnym radarze innych dronów lub samolotów wyposażonych w ten sam system.

Podwójne zasilanie

Aby uruchomić drona, należy wyposażyć go w dwa akumulatory TB55 jednocześnie. Baterie te posiadają system samonagrzewania, a praca możliwa jest w temperaturze od -20°C do 50°C.
Ładowanie dwóch akumulatorów TB55 o pojemności 7660 mAh zajmuje około 1,5 godziny.

niska waga drona

Waga dronów z serii Matrice 200 z dwoma akumulatorami TB55 nie wynosi nie więcej niż 4,91kg.
Po podłączeniu dowolnego ładunku w postaci kamer lub czujnika, waga przekracza już 5 kilogramów i do jego obsługi na terenie Polski wymagane są uprawnienia MR25.

dji matrice 200 – opis

Dron DJI Matrice 200

Dron DJI Matrice 200 jest pierwszym modelem wypuszczonym na rynek jako podstawowy. Wyróżniającą go cechą spośród modelu M210 i M210RTK jest przede wszystkim pojedynczy gimbal. Oznacza to, że do modelu M200 można podłączyć tylko jedną kamerę lub czujnik. Oprócz tego, dron nie różni się niczym od pozostałych z serii. Posiada te same parametry lotu oraz wszystkie inne pozostałe cechy.

dji matrice 210 – opis

Model 210 posiada dwa gimbale, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dwóch kamer jednocześnie. Nowością w tym modelu jest opcja na podłączenie jednej kamery na górze, a drugiej na dole drona przy użyciu odpowiedniego adaptera. Takie rozwiązanie sprawia, że można przeprowadzać inspekcje na przykład mostów dzięki kamerze skierowanej ku górze.

Dron DJI Matrice 210 v2

dji matrice 210 RTK – opis

Dron DJI Matrice 210 RTK v2

Dron Matrice 210 RTK v2 to najbardziej rozbudowany model, który wyposażony jest w moduł RTK i pozwala na połączenie się z mobilną stacją D-RTK. Dzięki temu dane pobierane przez drona są precyzyjne nawet do 1cm.

dystrybucja dronów dji matrice 200

Jako firma Solectric jesteśmy oficjalnym dystrybutorem dronów Matrice 200 oraz pozostałych dronów Enterprise. Skontaktuj się z nami w celu otrzymania pełnej oferty B2B lub B2C.

Menu