makeblock – Robot edukacyjny dla przedszkoli i klas 1-3.

Makeblock to robot edukacyjny, który  wspomaga ćwiczenia logicznego myślenia, rozwija umiejętność rozwiązywania problemów oraz uczy dzieci rozpoznawania i wyrażania uczuć. Sympatyczny wygląd robota zamienia naukę kodowania w zabawę. Dzięki kolorowym matom tematycznym oraz licznym efektom dźwiękowym nauka jest przyjemnością dla każdego dziecka. Robot makeblock mTiny jest zabawką bezpieczną dla dzieci. Nie posiada ostrych krawędzi i jest wykonany z nietoksycznych materiałów, spełniając wymogi RoHS.
Roboty Makeblock inspirują i zachęcają do nauki i rozwijają kreatywne myślenie.

Uczy logicznego myślenia

Zróżnicowana tematyka zadań

Uczy kodowania

Łączy zagadnienia z różnych obszarów m.in. angielskiego, matematyki, muzyki

Zmienia naukę w zabawę

Nauka z mTiny jest przyjemnością dzięki kolorowym matom tematycznym, efektom dźwiękowym, zabawnym wyrazom twarzy robota i łatwej interakcji typu „dotknij i koduj”.

Inspiruje do samodzielnego myślenia

mTiny rozwija w dzieciach umiejętność myślenia algorytmicznego, rozwiązywania problemów, samodzielnego myślenia i dochodzenia do rozwiązań oraz wzmacnia wiarę we własne umiejętności. Robot mTiny to idealny przykład jak wygląda robotyka edukacyjna w XXI wieku.

makeblock Uczy rozpoznawania emocji

W zestawie zawartych jest 7 kart kodu umożliwiających mTiniemu wyrażanie emocji. Potrafi on np. cieszyć się, złościć, smucić i płakać.

Dotknij i koduj

Zaplanuj zadania dla robota, układając karty kodu. Dotknij je długopisem-kontrolerem, przekaż w ten sposób instrukcje robotowi i patrz jak się porusza.

Interaktywna mata w zestawie makeblock

Część puzzli na macie tematycznej jest interaktywna. mTiny odczytuje je i reaguje po najechaniu na nie np. tańcząc radośnie.

Zestaw zawiera

Robot

Długopis kontroler

36 kart kodu

Mata tematyczna 24 puzzle

Książeczka z przygodami

Karta gry – golf

Karta gry – wyścig

Meta

Karta Muzyczna

Kabel Micro USB

Maski postaci

Maszt Flagi

8 x Flaga

Instrukcja użytkownika

Menu