INSPEKCJA – DOKUMENTACJA  – POMIAR

Drony w przemyśle to OBNIŻENIE KOSZTÓW i OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Drony znajdują obecnie zastosowanie w bardzo wielu sektorach przemysłowych. Zaplanowanie autonomicznego lotu nad wcześniej zdefiniowanym obszarem, pomiar obszaru, tworzenie modeli 3D czy wykonywanie klasycznych zdjęć lotniczych nieruchomości to tylko kwestia minut. Kamery o wysokiej rozdzielczości i dane georeferencyjne umożliwiają tworzenie map z centymetrową dokładnością.

Typowe zastosowania dronów DJI oferowanych przez Solectric w przemyśle to między innymi:

 • Inspekcja linii energetycznych
 • Rurociągi ropy i gazu
 • Mosty i tory kolejowe
 • Kominy, budynki i dachy
 • Wieże transmisyjne i anteny
 • Parki słoneczne i turbiny wiatroweWielokrotnie dowodziliśmy, że wykorzystanie dronów w przemyśle obniża koszty, przyspiesza pracę i często pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pracowników wykonujących prace w terenie.
  Poniżej przedstawiamy możliwości jakie niesie za sobą wykorzystanie dronów w przemyśle. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi autorskimi artykułami gdzie dokładnie opisujemy sposoby wykorzystania, możliwości oraz zalety wykorzystania bezzałogowów w szeroko pojętym przemyśle. Zobacz gdzie dokładnie wykorzystuje się drony w przemyśle XXI wieku.

INSPEKCJA WYSOKICH BUDYNKÓW

Drony wyposażone w nowoczesny sprzęt rozwiązują powszechny problem kontroli infrastruktury i budynków na dużych wysokościach, eliminując ryzyko na jakie narażani byli do tej pory kontrolerzy. Drony nie tylko wykonują pomiary i kontrole szybko, ale również m.in. dzięki zastosowaniu kamery z 30-krotnym zoomem zapewniają niezbędną dokładność danych.

DOKUMENTACJA BUDOWY

Z dronem możesz zobaczyć wszystko z powietrza i ocenić sytuację na dużym terenie np. na budowie. Dzięki zdjęciom lotniczym o wysokiej rozdzielczości, oprócz ogólnego przeglądu, otrzymasz też szczegółowy obraz terenu. W ten sposób poznasz dokładny stan zaawansowania budowy i będziesz go mógł wprowadzić do dziennika budowy.

MONITORING TRUDNO DOSTĘPNYCH MIEJSC

Inspekcje wizualne jak i z użyciem wysokiej jakości kamer termalnych są idealnym rozwiązaniem dla trudno dostępnych miejsc i dużych obszarów. Dla maksymalnego bezpieczeństwa i niezawodnych, dokładnych wyników używamy najnowocześniejszych technicznie dronów i kamer, które umożliwiają:

 • Inspekcję i sporządzenie dokumentacji projektowej
 • Badanie i monitoring
 • Termografię (obrazowanie termiczne)

TERMOWIZJA / TERMOGRAFIA

Oszczędzanie energii to często kwestia dobrej izolacji okien, ścian i dachów.
Kamery termowizyjne z technologią podczerwieni oferują ogromne możliwości ekonomicznej inspekcji nawet bardzo wysokich budynków i dużych powierzchni dachowych i identyfikowania miejsc o dużych stratach ciepła.
Solectric oferuje rozwiązania dronowe z wiodącym na rynku czujnikiem termowizyjnym produkowanym przez FLIR.

FOTOGRAMETRIA

Przedstawienie obiektów jako modelu 3D jest niezbędne w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki nowoczesnym dronom z oferty Solectric robienie zdjęć w celu stworzenia tych obrazów nie jest już niczym trudnym. Po określeniu trasy lotu, przy użyciu dostępnego oprogramowania,  dron autonomicznie wykonuje zaplanowany lot i wykonuje zdjęcia w regularnych odstępach czasu. Zdjęcia mogą być następnie użyte we wszelkiego typu programach do przygotowania modeli 3D.

FARMY WIATROWE

Turbiny wiatrowe muszą być regularnie kontrolowane. Ten proces jest bardzo czasochłonny i wymaga wyłączenia systemu na ten czas. Solectric oferuje rozwiązania dronowe, wyposażone w kamerę z 30-krotnym zoomem optycznym, które skracają czas kontroli oraz umożliwiają przeprowadzenie jej podczas bieżącej eksploatacji. Oprócz tego proponujemy drony wyposażone w system RTK, pozwalający na precyzyjne utrzymanie dronów w wybranym miejscu.

NADZÓR NAD SIECIĄ ENERGETYCZNĄ

Kontrola słupów energii elektrycznej i innej infrastruktury energetycznej wiąże się z dużym ryzykiem. Dlatego w wielu z tych obszarów zadania te wykonywane są coraz częściej przez drony. Zapewnia to nie tylko szybsze dotarcie na miejsce, ale przede wszystkim eliminuje ryzyko inspektora. To duża oszczędność czasu oraz wzrost bezpieczeństwa pracy.

PARKI SOLARNE

Wady paneli słonecznych używanych w parkach solarnych są bardzo trudne do wykrycia z zewnątrz. Jedynie dzięki różnym sygnaturom ciepła można zauważyć ich awarię lub nieprawidłowe działanie.
Solectric posiada w swojej ofercie drony wyposażone w kamerę termowizyjną FLIR, będące rozwiązaniem na tego typu problemy. Monitorowanie całych parków może być teraz szybkie, a rozpoznanie nieprawidłowości bardzo precyzyjnie.

Drony w Przemyśle – Nasze artykuły

Menu