Dron DJI Inspire 2

Inspire 2

Nowoczesna platforma latająca dla operatorów, którzy wymagają kinowej jakości nagrań.
Dron Inspire 2 został stworzony z myślą o ekipach filmowych oraz przedsiębiorcach, którzy chcą dostarczać nagrania w najlepszej możliwej jakości bez konieczności inwestowania w lustrzanki czy kinowe kamery typu RED. Następna świetnie przyjętego drona Inspire 1, przejął od niego wszystkie najlepsze cechy i został dopracowany do granic możliwości.
Po dokonaniu zmian zarówno w konstrukcji jak i oprogramowaniu stworzono najlepszego drona do filmowania na rynku – Inspire 2, który z powodzeniem wykorzystywany jest do tworzenia ujęć filmowych na całym świecie.

Najważniejsze cechy Inspire 2

Inspire 2 X5S

Wydłużony czas lotu

Dron, dzięki zastosowaniu dwóch akumulatorów TB50 pozwala na otrzymanie się w powietrzu do 27 minut*. W porównaniu do poprzedniego modelu to prawie 2 razy dłużej. Dzięki temu operatorzy mogą tworzyć długie sekwencje ujęć bez konieczności częstego lądowania na wymianę akumulatorów. Technologia samonagrzewania pozwala latać nawet w niskich temperaturach.
* W zależności od podłączonej kamery oraz warunków pogodowych

Dron Insprie 2 z kamerą X5S

Niesamowita jakość nagrań wideo

Do DJI Inspire 2 można zastosować szereg kamer np. Zenmuse X4S, X5S czy X7.
Dzięki systemowi przetwarzania obrazu CineCore 2.1, można nagrywać w jakości do 5.2K (z kamerą X5S) oraz 6K (Z kamerą X7) używając do tego licencji RAW lub CinemaDNG. Nagrania zapisywane są na dedykowanych do tego modelu szybkich dyskach SSD o pojemności do 512GB. Połączenie kamer możliwe jest dzięki wyposażeniu drona w SkyPort – gniazdo pozwalające na szybki montaż wielu modeli kamer. Niesamowicie czuły gimbal gwarantuje brak szarpnięć i stabilne ujęcia podczas lotów.
Do kamer X5S oraz X7 można zastosować szereg obiektywów od wielu firm takich jak Olympus czy Sigma.

Kamery Zenmuse

Szybki jak błyskawica

Dron Inspire 2 rozpędza się do 80 km/h w zaledwie 5 sekund i osiąga maksymalną prędkość 94 km/h. Dynamiczne ujęcia podczas pościgów samochodów nie stanowią problemu dla tego drona. Dodatkowo dron ma maksymalną prędkość opadania na poziomie 9 m/s co czyni go niesamowicie zwinnym modelem bezzałogowca.

Nowy system czujników i wykrywania przeszkód

System DJI FlightAutonomy jest zmieniony i opracowany specjalnie dla Inspire 2, zapewniając dwa kierunki omijania przeszkód i redundancji czujników. Zwiększona inteligencja dodaje wiele inteligentnych trybów lotu, w tym Spotlight Pro, dając nawet pojedynczym pilotom możliwość tworzenia złożonych, dramatycznych ujęć. Spotlight Pro wykorzystuje zaawansowane algorytmy wizualnego śledzenia, aby zablokować obiekt podczas lotu,niezależnie od kierunku, w którym leci Inspire 2, tworząc zdjęcia, które kiedyś wymagałyby dedykowanego operatora kamery. Jeśli gimbal zbliża się do osiągnięcia granic obrotu, sam dron będzie się obracał w tym samym kierunku, nie wpływając na kontrolę lotu ani na przechwycenie strzału, aby zwolnić ruch gimbala.

sterowanie przez 2 operatorów

Dla większej precyzji i możliwości tworzenia niesamowitych ujęć dron może być obsługiwany przez dwóch operatorów jednocześnie. Jeden pilot odpowiada za sterowanie dronem, drugi za kontrolowanie kamery. Dlatego zestaw Inspire 2 jest skierowany do profesjonalnego zastosowania w przemyśle filmowym i chwalony przez operatorów na całym globie. Zmodernizowany system transmisji wideo pracuje na podwójnej częstotliwości sygnału i dwukanałowego przesyłania strumieniowego wideo z pokładowego FPV i głównej kamery. Technologia Lightbridge pozwala na prace na pasmach 2,4 GHz i 5,8GHz co sprawia, że obraz przesyłany jest na odległość do 3,5km w odpowiednich warunkach. Obraz przesyłany jest w jakości 1080p / 720p, a dwaj operatorzy mogą być oddaleni od siebie nawet o 100m.

Inteligentny powrót do domu

Systemy widzenia do przodu i do dołu pozwalają tworzyć Inspire 2 mapa trasy lotu w czasie rzeczywistym w trakcie lotu. Jeśli utracony zostanie sygnał systemu transmisji wideo i włączony zostanie Inteligentny powrót do domu (RTH). Dron może lecieć do domu swoją pierwotną trasą i po odzyskaniu sygnału przejść do lotu po linii prostej. Podczas powrotu dron użyje głównej kamery do zidentyfikowania przeszkód z odległości do 200 m od przodu. Pozwoli to zaplanować bezpieczną trasę powrotu.

PODWÓJNE SYSTEMY ZABEZPIECZAJĄCE

Niezawodność została dodatkowo zwiększona dzięki podwójnej redundancji kluczowych modułów, takich jak IMU i barometr. Inteligentny system kontroli lotu monitoruje system redundancji, zapewniając dokładne dane lotu.  Jednocześnie układ napędowy Inspire 2 napędzany jest sygnałem PWM z redundancją sygnału portu szeregowego. Dzięki temu w przypadku utraty sygnałów PWM transmisja będzie kontynuowana przez port szeregowy. Ten układ napędowy testowany był przez tysiące godzin w celu zapewnienia niezawodności. W połączeniu z kluczowymi czujnikami i konstrukcją z dwoma akumulatorami znacznie poprawia ogólną niezawodność lotu.

AKCESORIA DO DRONA INSPIRE 2

Do modelu Inspire 2 przeznaczonych jest cała seria akcesoriów foto-wideo, które sprawiają, że dron staje się niesamowitym narzędziem na miarę XXI wieku. Seria wydajnych akcesoriów DJI pomaga poprawić wydajność pracy i daje twórcom filmowym więcej kreatywnych możliwości.

Inspire 2 – dystrybucja

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem produktów firmy DJI w Polsce.
Dron I2 dostępny jest w różnych konfiguracjach.
Zapraszamy do kontaktu przyszłych partnerów handlowych oraz do zapoznania się z pełną ofertą produktów foto-wideo.

 

Menu