Kamery Zenmuse – oferta solectric

Nowoczesne kamery DJI Zenmuse wykorzystywane są w przemyśle oraz branży filmowej. Kamery światła dziennego (X5S, X7, Z30) zostały przygotowane wspólnie z liderami z branży wideo (Sony, Hasselblad) do filmowania i przeprowadzania inspekcji z powietrza. Wspólnie z firmą FLIR – powstały kamery termowizyjne do dronów DJI – modele XT oraz najnowszy XT2. Kamery i czujniki DJI Zenmuse są jednymi z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o zastosowania na platformach latających z serii Inspire 2 oraz Matrice. Przeznaczone do profesjonalnego filmowania kamery Zenmuse X5S oraz X7 to najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu podniebnej fotografii i aktualnie nie ma lepszych rozwiązań jeżeli chodzi o dedykowane do dronów kamery.

Zenmuse x5 i x7

Kamery Zenmuse X5S i X7

Zenmuse X5S to model kamery wyposażony w sensor Micro 4/3 dzięki któremu wykonamy zdjęcia w jakości 20.8 megapikseli. Do X5S pasuje wiele modeli obiektywów, o ogniskowych od 9 do 45mm.  System obróbki obrazu CineCore 2.0 w dronie Inspire 2 pozwala na nagrywanie wideo w 5.2K/30fps wspierając CinemaDNG i Apple ProRes (po wykupieniu licencji) oraz 4K w 60fps w kodeku H.264 lub H.265 (100 Mb/s). Dane mogą być zapisywane na kartę microSD lub bezpośredni ona dyski SSD umieszczone w dronie Inspire 2. Kamera wyposażona jest w 3-osiowy gimbal, który stabilizuje każde ujęcie, oraz SkyPort – uniwersalne gniazdo do szybkiego podłączenia kamery z dronami DJI.

Zenmuse X7 to kamera z sensorem Super 35 z nowoczesną stabilizacją obrazu. Jest to aktualnie najlepszy dostępny model kamery przeznaczonej do dronów DJI. Kamera z matrycą CMOS o 14-stopniowej rozpiętości tonalnej pozwala na nagrywanie w jakości 6K CinemaDNG oraz 5.2K Apple ProRes. Zdjęcia mogą być zapisywane seryjnie z prędkością 20 klatek na sekundę. Zdjęcia zapisywane są w rozdzielczości 24 megapikseli oczywiście również w formacie DNG. W X7 ulepszono system przetwarzania obrazu CineCore 2.1 zmniejszając liczbę szumów. Pozwala to na wydobycie większej ilości szczegółów. Profesjonalni operatorzy filmowi oraz twórcy ortofotomap wybierają do swoich dronów kamerę X7. Tak samo jak w przypadku X5S, do kamer można montować wiele różnych obiektywów od innych producentów o ogniskowych od 16 do 50 mm.

Obie kamery sprzedawane są w bez oraz w zestawie z obiektywami.

Zenmuse z30

Kamera Zenmuse Z30

Kamera Zenmuse Z30 to również kamera RGB jednak jej zastosowanie jest zupełnie inne niż w przypadku kamer X5S i X7. Z30 cechuje 30 krotny zoom optyczny i 6-krotne przybliżenie cyfrowe pozwalające na przeprowadzanie precyzyjnych inspekcji z bezpiecznych odległości. Zenmuse Z30 to pierwszy w pełni zintegrowany gimbal z kamerą z tak dużymi możliwościami przybliżania obrazu. Z30 posiada łatwy w obsłudze interfejs, pozwalający na precyzyjne wskazanie obiektu, do którego chcemy przybliżyć obraz. Kamera pasuje do dronów z serii Matrice 600 oraz 200.

Kamery Zenmuse xt i xt2

Kamera XT2 w dronie Matrice 210 RTK

Kamery Zenmuse to również seria kamer XT oraz XT2, któe są kamerami termowizyjnymi do dronów DJI.

Modele z serii XT wyposażone są wyłącznie w kamerę termowizyjną renomowanej marki FLIR z gimbalem, które są dedykowana do quadrocopterów Inspire 1, Inspire 2, Matrice 100, 200 oraz 600. Kamera przekazuje wysokiej czułości (50mK) obraz w podczerwieni o rozdzielczości 336×256 lub 640×512. Kamera oferuje między innymi cyfrowy zoom, pomiar temperatury w wybranym punkcie, zmianę palety barw, zapis zdjęć i filmów, robienie zdjęć podczas nagrywania filmów czy tryb izotermy. Kamery występują z obiektywami od 6.8mm do 19mm.

Nowsze kamery – XT2 zostały ulepszone i wyposażono je w dodatkową kamerę RGB. Dzięki temu, użytkownicy nie muszą wykorzystywać dodatkowych kamer RGB podczas lotów z kamerą termowizyjną. Znacząco zwiększa to komfort pracy oraz przyspiesza pracę z bezzałogowcami. Kamery wyposażone są w sensory o rozdzielczościach 336×256 lub 640×512 posiada trzy obiektywy do wyboru przed zakupem: 13mm, 19mm i 25mm. Kamery Zenmuse XT2 dedykowane są do dronów z serii Matrice 200 oraz Matrice 600.

Menu