OCENA – OPRYSKI – OCHRONA

„INTELIGENTNE ROLNICTWO” z SOLECTRIC

Drony rolnicze szybko i niezawodnie wykryją  uszkodzenia roślin, inwazję szkodników czy niedobory wody nawet na bardzo dużych obszarach. Jeśli wskazane jest wykonanie oprysku, Solectric dostarczy odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do wykonania zdania oraz odpowiednio wykwalifikowanych pilotów.

WYKRYWANIE USZKODZEŃ I NIEDOBORÓW NA POLACH UPRAWNYCH, W LASACH I REZERWATACH

Multispektralne kamery zamontowane w dronach rejestrują nie tylko światło widzialne, ale także długości fal w zakresie bliskiej podczerwieni (pasmo NIR). W ten sposób można mierzyć “znormalizowany wskaźnik współczynnika wegetacji”, w skrócie NDVI. Jego wartości liczbowe określają stan rozwojowy oraz kondycję roślin, umożliwiają identyfikację miejsc o nadmiernie wysokiej wilgotności lub przeciwnie, obrazują skutki suszy.

Drony DJI to niezawodne rozwiązanie w rolnictwie do:

  • oceny uszkodzeń roślin w wyniki złego przezimowania
  • określenia niedoboru składników pokarmowych
  • zaplanowania ukierunkowanego, precyzyjnego nawożenia
  • zidentyfikowania obszarów o niewystarczającym nawodnianiu
  • wykrycia szkodników

DRON DO ZADAŃ SPECJALNYCH NA POLACH

Na podstawie deficytów  zidentyfikowanych podczas monitoringu pola przy użyciu kamery w dronie, można ukierunkować działania i precyzyjnie, punktowo zastosować nawożenie lub nawadnianie. Takie działania naprawcze i pielęgnacyjne możliwe są do przeprowadzenia również z powietrza, z wykorzystaniem statków powietrznych (dronów).

ORTOFOTOMAPY – OCENA I PLANOWANIE DZIĘKI GPS

W celu pełnej inspekcji obszarów rolnych można wstępnie zdefiniować dronowi obszar inspekcji, a on automatycznie wykona lot zgodnie z zaplanowanymi punktami, wykona zdjęcia i dokona pomiarów. Dane i obrazy zebrane w ten sposób zapewniają sektorowi rolniczemu i leśnemu doskonałą podstawę do planowania i podejmowania decyzji budżetowych.

WYKRYWANIE ZWIERZYNY PRZED KOSZENIEM I ZBIORAMI

Dzięki zastosowaniu dronów z kamerami termowizyjnymi, można  odpowiednio wcześnie zidentyfikować obecność dzikich zwierząt na obszarze zbiorów i uratować je przez śmiercią.

Lepsza ochrona zwierząt pozwala zmniejszyć straty, efektywniej przeprowadzić zbiory oraz chroni rolników przez ewentualnymi karami.

Menu